![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 12023176
*
nr 1202 3176
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Blomsterstilleben. Signerad, numrerad 262/360. Motivet: 70x50 cm
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2018
kl 19:04:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/9 23:45:15
1
500 kr
10/9 17:11:24
2
1.000 kr
10/9 18:54:39
1
700 kr
10/9 18:54:39
2
800 kr (Budbetjänt)
10/9 18:54:59
1
1.000 kr
10/9 18:54:59
2
1.000 kr (Budbetjänt)
10/9 18:59:05
1
1.500 kr
10/9 18:59:23
2
1.300 kr
10/9 18:59:23
1
1.400 kr (Budbetjänt)
10/9 18:59:53
1
Vinnande bud
10/9 18:59:55
2
1.500 kr
10/9 18:59:55
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Albin Amelin
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Läs mer om Albin Amelin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albin amelin blommor blomsterstilleben blomstilleben färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
*
Albin Amelin
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Albin Amelin
nr 1202 3176
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Blomsterstilleben. Signerad, numrerad 262/360. Motivet: 70x50 cm
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/9 23:45:15 | 1 | 500 kr |
10/9 17:11:24 | 2 | 1.000 kr |
10/9 18:54:39 | 1 | 700 kr |
10/9 18:54:39 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
10/9 18:54:59 | 1 | 1.000 kr |
10/9 18:54:59 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
10/9 18:59:05 | 1 | 1.500 kr |
10/9 18:59:23 | 2 | 1.300 kr |
10/9 18:59:23 | 1 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
10/9 18:59:53 | 1 | Vinnande bud |
10/9 18:59:55 | 2 | 1.500 kr |
10/9 18:59:55 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Albin Amelin
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Albin Amelin
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albin amelin blommor blomsterstilleben blomstilleben färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12